Útlá skříň pro malé desky: Lian Li PC-Q05 s výškou pod 5 cm

0

Lian Li patří mezi zavedené firmy, které svou produkci dlouhodobě orientují spíše na kvalitu a movitější zákazníky. Ani nová Lian Li PC-Q05 není výjimkou: tchajwanský výrobce se zde rozhodl zacílit na segment malých základních desek standardu mini-ITX, přesněji však na nevídaně „nízkou“ (při pohledu z profilu) Intel DH-61AG (LGA 1155). Použitým materiálem je broušený hliník, kvalita zhotovení by tedy měla být zaručena.

Ačkoliv by se omezení na pouhou jednu desku mohlo zdát nevýhodné, dává to smysl: Intel totiž nabízí i nízkoprofilový chladič s kódovým označením HTS 1155LP, dohromady tak získáte velice kompaktní počítač o rozměrech pouhých 284 mm (š) × 47 mm (v) × 307 mm (h).

Pozice pro 5,25″ mechaniky nehledejte, nezbylo na ně místo, stejný osud potkal i 3,5″ formát klasických pevných disků. Výrobce automaticky předpokládá použití notebookových HDD či rovnou SSD, k dispozici je vám dvojice 2,5″ slotů.

Dnes již snad samozřejmostí je použití antivibračních materiálů, které dozajista umlčí již tak poměrně tiché 2,5″ HDD. Se solid-state disky se rušení nemusíte obávat vůbec, to však nejspíše už dávno víte. Skříň je kompletně vyrobena z hliníku, což se mimořádně pozitivně projevilo na hmotnosti (pouhých 0,8 kg). Nesmíme opomenout ani bezventilátorové provedení skříně, jediný ventilátor v počítači tak bude patřit chladiči procesoru.

Novinku pořídíte za doporučených 90 € bez daně (asi 2200 Kč) buď v černé či stříbrné verzi.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!