Počítače studia Sony Pictures před dvěma týdny napadli neznámí útočníci vystupující jako skupina GOP. A jak říká starý vtip, nezůstaly po nich žádné otisky, protože co našli, to ukradli. Podle posledních informací se z amerických poboček studia dostala spousta citlivých a cenných dat.

Víme už o uniklých prezentačních kopiích (DVD screenery) několika filmů, jako je Fury, Annie, Mr. Turner, Still Alice a To Write Love on Her Arms. Útočníci prý získali asi 100 TB dat, mezi nimiž nebyly jen filmy a scénáře.

Na internet se dostal balíček obsahující wordovské a excelovské dokumenty uchovávající přístupová jména a hesla k počítačům nebo různým webovým službám zaměstnanců. Ven se dostaly informace o platebních kartách nebo 47 000 čísel sociálního zabezpečení, a to včetně těch od herců a jiných celebrit spojených se studiem.

 

Veřejnost si myslí, že za útokem stojí KLDR. Severní Korea měla mimochodem na Sony pifku kvůli tomu, že točí film The Interview. Jde o komedii, kde jsou američtí reportéři vyslaní do KLDR udělat interview s Kim Čong-unem. Jde však jen o záminku, ve skutečnosti jej mají na příklad CIA zabít.

Mezi uniklými údaji jsou i dokumenty s uvedenými náklady na film. díky nim už internet ví, kolik stálo natáčení, kolik za své role dostali Seth Rogen a James Franco a kolik jim studio zaplatilo za trávu a jiný matroš. 🙂

Zdroj: BuzzFeed, Bloomberg, The Next Web, Mashable

Ohodnoťte tento článek!