Už ani 100 GB. Google ruší odměnu v podobě prostoru zdarma ve Drivu pro Local Guides

Není to tak dávno, co Google za přispívání do Map dával na dva roky 1 TB místa ve Drivu. Před půl rokem zavedl výrazné omezení a zanedlouho prostor v cloudové jednotce dokonce přestane rozdávat úplně.

0

Je to zhruba půl roku, co kolega psal o tom, že Google výrazněji zasáhne do odměn pro ty, kdo se podílejí na vylepšování map (Local Guides, případně česky Místní průvodci). Kdo se dostal na čtvrtou úroveň, dostával kdysi 1 TB místa v Google Drive na dva roky. Nasbírat aspoň 200 bodů sice není jen tak, ale takto velkorysá odměna již leckoho motivuje. Před několika měsíci však byla nabídka nahrazena odměnou ve výši 100 GB. Získaný prostor jste směli využívat již jen na rok.

Již žádný prostor zdarma

To platilo od loňského července, zanedlouho se ale Google odměny v podobě volného úložiště zdarma zbaví úplně. Svých 100 GB na rok ještě máte šanci získat, pokud se v programu Místní průvodci dostanete na 4. úroveň do 17. března. Platí to ale jen pro stávající účastníky a účastnice programu, na nově zaregistrované se již nabídka nevztahuje. Kdo obdrží kód, musí jej uplatnit do 30 dní od vydání.

Google si sám položil otázku, proč odměnu ruší, odpověď je nicméně klasicky vyhýbavá. I s jistým náznakem lze usoudit, že se Googlu již rozdávání volného prostoru kvůli přílišnému zájmu nevyplatilo. Těžiště se přesouvá více ke komunitním funkcím a odměnám v podobě přednostního přístupu k novým službám.

Aktualizovaný přehled odměn

  • Úroveň 1 (0 až 4 body) – Jednou za měsíc získáte e-mail s novinkami ze zákulisí, můžete se zapojit do seminářů a Hangoutů pořádaných Googlem a v některých zemích pak do exkluzívních soutěží.
  • Úroveň 2 (5 až 49 bodů) – Můžete mezi prvními vyzkoušet nové produkty nebo funkce od Googlu, případně propagovat vlastní setkání v kalendáři místních průvodců.
  • Úroveň 3 (50 až 199 bodů) – Získáte odznak, kterým se budete prezentovat v Mapách, a také přístup do exkluzívní komunitní skupiny na Google+. Dostanete oprávnění moderovat kanály komunity místních průvodců a průvodkyň a Google vás bude zvát na některé své akce.
  • Úroveň 4 (200 až 499 bodů) – Máte šanci být zařazeni mezi vybrané místní průvodce na online kanálech.
  • Úroveň 5 (500 a více bodů) – Můžete testovat nové produkty dříve, než budou veřejně odhaleny, a také se přihlašovat k účasti na konferenci pro místní průvodce 5. úrovně.
Už ani 100 GB. Google ruší odměnu v podobě prostoru zdarma ve Drivu pro Local Guides
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas