Už 4. října se dozvíme, co Google chystá. Budou to Pixely a…

0

Čtvrtého října bude pro Google velký den. Před pár hodinami na toto datum poukázal a spustil kvůli tomu i novou stránku madeby.google.com. Video naznačuje, že bude představen telefon vyrobený Googlem.

Neoficiálně už víme, že telefony budou hned dva. Nepůjde o Nexusy, ale Pixel a Pixel XL. Na jejich vývoji Google spolupracoval s HTC, ale není jasné, jak velkou roli tchajwanský výrobce měl. Dosavadní Pixely (Chromebooky a jeden tablet) byly navrženy přímo v Googlu. Pokud Google dodával software a jiný výrobce hardware, šlo o Nexusy.

Takhle by měly vypadat telefony Pixel a Pixel XL
Takhle by měly vypadat telefony Pixel a Pixel XL

Magazín Android Police teď získal čerstvé obrázky obou telefonů z přední i zadní strany. Z obou připomínají iPhony, až na odlišnou vrchní část vzadu. Tam bude lesklý kovový kryt a v něm čtečka otisků. Uvidíme, jak budou telefony působit v reálu. Loňský Nexus 6P vypadal na fotkách i renderech nevábně, ale v ruce tak ošklivý nebyl.

Takhle by měly vypadat telefony Pixel a Pixel XL
Takhle by měly vypadat telefony Pixel a Pixel XL

Co možná víme o hardwaru? Základní Pixel prý dostane 5″ FHD obrazovku a Pixel XL pak 5,5″ QHD, oba s panely typu AMOLED. U obou údajně najdeme Snapdragon 821, 4 GB RAM a 32/128 GB ROM. S jistotou to budeme vědět až za dva týdny. Google prý spolu s novými telefony představí i 4K verzi Chromecastu, VR brýle Daydream a uvede do prodeje krabičku Home.

 

Zdroj: Android Police

Ohodnoťte tento článek!