Už brzy: Opera Mobile 11, Opera Mini 6 a obchod s aplikacemi

0

Příští týden na kongresu CTIA plánuje Opera představit novou verzi mobilního prohlížeče Opera Mini a Opera Mobile. Zároveň spouští zbrusu nový obchod s aplikacemi.

Internetové prohlížeče budou dostupné takřka všem. Opera Mini 6 bude podporovat Android, BlackBerry, Symbian a všechny telefony s Javou. Opera Mobile 11 je optimalizována pro Android, Symbian, Windows Phone 7 a platformu MeeGo. Co přesně nové verze přinesou, se dozvíme až během představení. Na prezentaci Opera nabídne náhled na připravovaný prohlížeč Opera Mini pro iPhone a iPad.

Opera dále spouští internetový obchod s aplikacemi. Na tomto projektu spolupracuje se společností Appia,vlastnící momentálně největší tržiště s aplikacemi pro všechny operační systémy. Nabízeny zde budou jak placené tak i neplacené aplikace. Obchod bude dostupný ve 200 zemích a uzpůsoben pro rychlé používání v prohlížečích Opera Mini a Mobile.

Navíc je velmi přívětivý ke všem vývojářům aplikací, především při vkládání vlastní aplikace do obchodu. „Obchod Opera Mobile představuje jedinečnou příležitost pro mobilní vývojáře k distribuci lokalizovaného obsahu prostřednictvím jediného trhu“ zmiňuje Jud Bowman, generální ředitel společnosti Appia.

Zdroj: Opera (1, 2)

Ohodnoťte tento článek!