Už i Google okopíroval selfie blesk z iPhonu. Tvář vám nasvítí displej

0
Ilustrační foto (zdroj: wilkernet / Pixabay)

Doplnit přední foťák LED bleskem, k tomu se zatím uchýlilo jen pár výrobců. Zato každý druhý už stejně jako iPhony od roku 2015 umí tvář osvítit displejem. Při otevřené závěrce pak na displeji nebude náhled fotky, ale jednolitá bílá nebo nažloutlá plocha.

Princip sice pomohl rozšířit Apple, ale ještě před ním jej u vybraných telefonů (R7, R7 Plus, R7 Lite a Mirror 5) využil čínský výrobce Oppo. Při představení iPhonu 6S se pak nezapomněl Applu posmívat. Ten, který přitom sám iPhony a iOS kopíruje ve velkém.

Mimochodem: obdobnou funkci měl už v roce 2014 LG G3. Pokud jste při focení předním snímačem aktivovali blesk, náhled se zmenšil a většinu plochy zabral široký světlý rámeček, který s nasvícením obličeje trochu pomohl.

Ať už byl první kdokoliv, inspirací byl i pro Google. Ten vydal novou verzi svého Fotoaparátu pro Android (Play Store), která již displejoblesk nabízí také. Kromě toho také konečně umožňuje vypnout zvuk spouště a přináší funkci pro zoomování jedním prstem (poklepejte a posuňte prst doleva/doprava). Aplikace je určena pro Nexusy a Pixely s Androidem 7.1.1+.

Ohodnoťte tento článek!