Už i skrze Media Creation Tool je k dispozici novější ISO s Windows 10 v1607

Konečně nemusíte instalovat první, ale novější vydání Windows 10 v1607. Na druhou stranu se stále jedná o verzi s prošlou záruční lhůtou.

6
Windows 10
Windows 10
-
Zdroj: logo: Microsoft / koláž: Petr Urban / Cnews

Až donedávna pokud jste si stáhli instalační obraz Windows 10 v1607 přímo od Microsoftu (má k tomu ostatně pěkný malý nástroj), získali jste úplně původní vydání Anniversary Updatu, tj. sestavení 14393.0. To znamená, že vás po instalaci systému čekala instalace kompletního balíku oprav. Dobrá zpráva zní, že se skrze Media Creation Tool konečně každý dostane k aktuálnějšímu vydání.

Toto sestavení jste ještě nedávno získali pomocí nástroje MCT
Toto sestavení jste ještě nedávno získali pomocí nástroje MCT

Jednou za pár týdnů stahuji nové instalační obrazy, abych byl takříkajíc v obraze a ověřil si, zda není novější obraz k dispozici. V případě minulého vydání (v1511) následoval aktualizovaný instalační obraz po několika měsících. Tentokrát jsme ale museli čekat od srpna, tedy nejméně šest měsíců. Podotýkám, že ti, kdo mají přístup ke službám jako MSDN si již nové ISO mohli užívat už v lednu.

Není jasné, proč Microsoft nenabízí aktualizované instalační obrazy rovnou také spotřebitelům a spotřebitelkám. Buď jak buď, pomocí nástroje Media Creation Tool nyní získáte instalační obraz s Windows 10 v1607 build 14393.447. Stále vás tak čekají další aktualizace ke stažení, ale aspoň nezačínáte tzv. na zelené louce.

Nyní je skrze MCT k dispozici novější sestavení
Nyní je skrze MCT k dispozici novější sestavení

Nevím přesně, kdy byl aktualizovaný obraz uvolněn, ale není to tak dávno, co jsem skrze uvedený nástroj ještě stáhl ISO se sestavením 14393.0. Mimochodem, nevím, proč není v obraze obsaženo novější vydání – sestavení 14393.447 pochází z listopadu.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

  1. Neuvěřitelné :O Už i skrze Media Creation Tool je k dispozici novější ISO s Windows 10. Tedy tam kde to má být vždycky jako úplně první, tam kde by každý novinky čekal úplně nejdříve už to je. Microsoft palec nahoru!

  2. Jinak o Vánocích jsem instaloval dva PC přes tuhle utilitku a tedy velký upgarde jsem ani ti co to používají, a o takovéhle nefunkčnosti bych se jistě dozvěděl, nezaznamenali, ale popravdě možná se k nim v1607 ještě ani nedostala.