Už víme, v čem je háček. Share Play vás nechá hrát maximálně 60 minut v kuse

0

Přesně jak jsme napsali, Sony si v krátkém oznámení dostupnosti funkce Share Play nechalo řadu detailů pro sebe. Nevíme přesně, jak bude technicky „půjčování“ her řešené. Zato teď víme, v čem bude háček. Sony se od začátku tvářilo, že podzimní novinka umožní to, aby vám kamarád pomohl s postupem ve hře, nikoli aby si hru plnohodnotně zapůjčil.

Že to nebude tak jednoduché, potvrdil GameSpot. Podle něj budeme moct hrát za kamaráda nejvýše šedesát minut v kuse. Tím si společnost zajistí, že pokud nás hra zaujme, spíše si ji koupíme. Nebudeme však aspoň limitováni tím, kolikrát kamarádovi s postupem pomůžeme. Teoreticky si tak titul, jenž nevlastníte, klidně zahrajete celý. Bude to ovšem značně nepohodlné.

 

Bylo aspoň potvrzeno, že postup ve hře se pojí s daným účtem. Když si hru vyzkoušíte a pak zakoupíte, můžete pokračovat tam, kde jste skončili. Což zní docela podivně, když máte pomáhat kamarádovi – postup by spíše měl platit pro jeho účet, ne? Nepřekvapí pak, že zatímco vy budete hrát vypůjčený titul, váš kamarád si ve stejné chvíli nezahraje. Funkce pracuje se všemi hrami automaticky, vývojáři se jí přizpůsobovat nemusí.

Zdroj: GameSpot via Neowin

Ohodnoťte tento článek!