Už zase: Samsung, VIA a S3 žalují Apple

0

Poslední rok snad nebylo týdne, kdy by Apple nebyl zapleten do nějakých soudních sporů, ať už na straně žalujících či žalovaných. Teď si na něm chtějí smlsnout 3,5 asijských firem.

Proč zacházíme do zlomků? Inu, jedním z žalobců je S3 Graphics. Ten se proti jablku spiknul už loni v létě. Letos dal soud firmě za pravdu a Apple prohrál. Hned nato oznámilo HTC, že S3 za 300 milionů koupí. HTC má totiž s Applem vlastní pře a S3 by se mohlo hodit, až dojde na „oko za oko“.

Ale prozatím S3 patří firmám VIA a WTI. A sama teď podala k americkému úřadu ITC stížnost, že prý Apple porušuje dva její patenty v zařízeních s iOS a OS X.

U.S. Patent No. 5,945,997 „block- and band-oriented traversal in three-dimensional triangle rendering“ (applied for by S3 in 1997)

U.S. Patent No. 5,581,279 „VGA controller circuitry“

Jenže i samotná VIA má na Apple zálusk a se svými 5000 patenty to také zkouší na americký úřad pro mezinárodní obchod. Patenty porušují iPody Touch, iPhony, iPady a Apple TV.

U.S. Patent No. 6253312 „Method and apparatus for double operand load“

U.S. Patent Nos. 6253311 & 6754810 „Instruction set for bi-directional conversion and transfer of integer and floating point data“

Velký spor ale opět rozdmýchal Samsung, který v Nizozemsku žaluje Apple kvůli porušování 4 europatentů týkajících se 3G sítě. Samozřejmě žádá zákaz dovozu a prodeje všech zařízení v těchto sítích pracující (iPhony a 3G iPady). Haagský soud by měl brzy rozhodnout, jestli jsou stížnosti oprávněné. Motanice okolo 3G patentů je dost komplikovaná, protože výrobci drží nezbytné „essentials“ patenty navzájem a musí si je za férových a nediskriminujících podmínek licencovat. Apple u zrodu 3G nebyl, takže má Samsung možná dobrou reakci na zákazy prodejů Samsungů Galaxy Tab. Se stejnými patenty chce navíc uspět i v Německu, Francii, Velké Británii, Japonsku, Jižní Koreji a USA.

European Patent (EP) 1114528 Samsung “the device for controlling a demultiplexer and a multiplexer for the matching of data rates (rate matching) in a mobile communication system, so the data according to the 3G standard wireless can be established between a mobile station, such as a mobile or tablet, and a base station. ”

EP 1478136 provides a method for controlling the speed of the uplink from mobile to base station, through which great strides to increase or decrease, which improves throughput.

EP 1097516 is for the data signal from a 3G device. And EP 1188269 relates to finally TFCI (Transport Format Combination Indicator) field that informs receiver on the data rate of the data that is transmitted by a mobile or tablet.

Samsung brings also other similar patents in contention against Apple in the courts including the United States, Britain, Germany, France, Japan and South Korea.

Samsung’s patents are so-called standard essential patents, they are actually part of the 3G and UMTS standards as laid down in the late nineties by various standardization organizations such as ETSI.

Zdroj: The Next Web, VIA, Foss Patents

Ohodnoťte tento článek!