Uživatelé Internet Exploreru jsou hloupější než ostatní

0

Agentura AptiQuant se už léta snaží měřit IQ u jednotlivých uživatelů webových prohlížečů. Poslední výzkum ukazuje, že ti, jež surfují v Internet Exploreru, hloupnou. Jejich průměrné IQ se za pět let snížilo o 20 bodů. Na chvostu žebříčku je IE6 s IQ těsně nad 80 body, na špici pak Opera s přibližně 130 body.

Červené sloupce ukazují IQ v roce 2011 a modré v roce 2006.

V podrobnějším PDF se dočtete, jakým způsobem se měřilo. Osloveno bylo 101 326 respondentů, do tabulek jsou započítány pouze výsledky uživatelů starších 16 let. AptiQuant měla k dispozici údaje o věku, pohlaví, IQ, IP adrese, prohlížeči a operačním systému.

Bohužel nejsou známy přesnější výsledky, tudíž nemůžeme studii přikládat velkou váhu. Tabulka ale v podstatě ukazuje, že čím je prohlížeč používanější, tím menší IQ jeho uživatelé mají. Což je asi logické, protože méně rozšířené varianty si vyberou spíš přemýšlivější lidé. Na druhou stranu to ale zkresluje výsledky. Přestože neznáme přesný počet uživatelů ve sloupcích, vysoké umístění opravdu minoritního Camina (pro Max OS X) je nanejvýš podezřelé. Ale na vyvolání flame o inteligenci uživatelů IE to stačí, že? 🙂

Zdroj: AptiQuant, Business Insider

Ohodnoťte tento článek!