Uživatele Windows Phone 8 trápí nefunkční synchronizace e-mailu

0

Začínající platforma Windows Phone 8 je na trhu teprve velmi krátkou chvíli a již se potýká s malwarem. Šestnáctiletý hacker dokázal zdolat všechny zabezpečovací hradby nového mobilního systému. Jako kdyby to nebylo málo, někteří uživatelé údajně začali pozorovat problémy se synchronizací účtu. Neposlušné chování již ohlásili jak majitelé telefonu Nokia Lumia 920, tak HTC 8X. Jedná se tudíž patrně o chybu v operačním systému.

Téma: Windows Phone 8: první mobilní systém s dětským koutkem

Potíže se netýkají jediného typu účtu. Také Twiter a Facebook se mohou dostat do stavu, kdy se u nich bude ukazovat, že probíhá synchronizace. Po přidání účtu synchronizace skutečně proběhne, za chvíli je ale hotova a onen účet můžete v telefonu normálně používat. Některé přístroje s Windows Phone 8 nicméně zůstanou ve stavu, kdy nápis synchronizace ne a ne odejít.

 

Když se pokusíte otevřít aplikaci pro čtení e-mailů, spadne. Aspoň redakci serveru WinSource padal Gmail. Ta byla schopná problém ověřit. Bohužel má teď v rukou nepoužitelný telefon. Že nelze sledovat nové příspěvky ze sociálních sítí a číst e-maily, přístroj s trochou nadsázky degraduje na obyčejný telefon, určený k volání a psaní krátkých textových zpráv. Prý nepomáhá odebrání a opětovné přidání účtu, nezabírá ani restartování systému. Zbývá kompletní reset přístroje, který ovšem málokoho potěší.

Podle některých dostupných informací zasekávání způsobuje Gmail, konkrétně jeho implementace protokolu IMAP. Pokud jej používáte skrze Exchange ActiveSync, nebo jej nepoužíváte vůbec, problému se snad vyhnete.

Všechny účty se synchronizují a nikdy nepřestanou
Všechny účty se synchronizují a nikdy nepřestano | Foto: WinSource

Zdroj: WinSource 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!