V Česku lze online zhlédnout 6300 filmů. Filmtoro prohledává obchody i půjčovny

0

Tomáš Vyskočil, který v minulosti založil weby jako Filmpub nebo Edna, rozjíždí další podobně tematický projekt. Na globální trh chce vstoupit s webem Filmtoro, který má být něco jako Facebook pro filmy. Nekonečný stream krátkých novinek, fotek, trailerů apod. Nás ale zaujala především jeho součást – český vyhledávač filmů.

Filmtoro
Filmtoro   

Autor naprogramoval robot, který prohledává tuzemské video služby a dělá přehled v tom, co lze u nás legálně sledovat. Na webu eviduje Alzu, Banaxi (Tesco Kino), Google Play, HBO Go, UPC Horizon, Apple iTunes, O2 TV a Voyo.

Vyhledávač
Vyhledávač

U jednotlivých titulů ukazuje, jestli se dají koupit, případně půjčit. Jestli jsou s dabingem, nebo původním znění s tituly. Jestli v HD, nebo SD. K tomu z otevřených zdrojů vyzobává data o tvůrcích, délce filmu, rozpočtu, celosvětových tržbách a také udělených Oscarech.

Detail filmu
Detail filmu

S takovou porcí informací lze filmy hezky filtrovat. Filmtoro třídí filmy podle nejúspěšnějších, z první dvacítky chybí v českých službách jen tři. Titanic a letošní novinky Jurský svět a Avengers 2, které ale ještě nejsou ani na filmových nosičích. Z dvaceti nejlepších filmů podle IMDB chybí jen Dvanáct rozhněvaných mužů a Sedm samurajů. Ze snímků, které za 20 let získaly Oscara za nejlepší celovečerák, jich chybí šest.

Žebříčky
Žebříčky

Filmtoro aktuálně eviduje 6356 filmů, z toho 4677 jich je v SD, 2569 v HD. V českém znění je 2364 snímků, v původním 4811. České titulky obsahuje 2364 filmů, anglické 2942.

 

Zdroj: Filmtoro

Ohodnoťte tento článek!