V Česku se začala znovu prodávat Nokia 3310. Ta stará z roku 2000

3
Nokia 3310
Nokia 3310 (zdroj: smial / Wikipedia)

Svět je teď na nohou z nové Nokie 3310, která však není vůbec zajímavá. Víte ale, že si můžete koupit i tu původní z roku 2000? V katalogu ji má například Sunnysoft, legendární obchod se smartphony a dříve komunikátory nebo PDA. Chce za ní 790 Kč.

Logicky nejde o nově vyrobený kus, ale repasovaný starý mobil. Dostal nový kryt i baterku a je na něj dvouletá záruka. Sunnysoft píše, že zařízení je určeno pro Českou republiku, vzápětí však dodává, že telefon nemá české menu. Vzhledem k cílové skupině je to zcela zásadní nedostatek.

Z toho vyplývá, že Sunnysoft nerepasoval české mobily, ale nakupuje ze zahraničí. Nejspíš z Číny. Na Aliepressu je takových mobilů spousta, repasy stojí okolo 13 eur za kus, případně 130 eur v balení po deseti. Ani tyto telefony nemají české menu. Pokud jde o originální Nokie, neměl by být pro prodejce problém nahrát tam jiný firmware.

Doufejme, že to tedy originál je. Čínské e-shopy jsou totiž plné padělků starých Nokií. Sám jsem jednu takovou v minulosti koupil. Telefon vypadal stejně, měl stejné funkce, avšak trochu jiné menu, jiné melodie, odlišný displej a naprosto příšernou klávesnici, jejíž popisky zmizely asi za týden.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Za nás mohu potvrdit, že se jedná o originální Nokii 3310, repasovanou, tzn nový kryt, klávesnice, nabíječka, vše v krabičce Nokia. Původní je pouze střední díl se základní deskou. Menu i melodie jsou stejné jako dřív. Rozhodně nemohu říct, že se jedná o kopii.

    • Jen ta čeština tam asi není. Nebo se v češtině „Menu“ píše s „umlautem“? 😉
      Jinak, třeba moje matka by takový mobil brala. Když jí klekla stará Nokia a my jí koupili „novou“ Nokii s ukazatelem baterky a signálu nahoře místo na bocích, tak to měsíc rozdýchávala, a naučit se napsat smsku z „nové Nokie jí trvalo půl roku.