V Chromu pro Android si můžete stahovat články. Nově navíc ještě šikovněji

0
Google Chrome
Google Chrome

Google loni do mobilního Chromu přidal funkci pro stažení článků k offline čtení. Podle oficiálních statistik si prý lidé každý týden stáhnou přes 45 milionů stránek. V aktuálním Chromu pro Android (stahujte z Play Storu) je funkce ještě o trochu lepší.

Možnost stažení stránky se totiž objevilla v kontextové nabídce, stačí déle podržet prst na odkazu a pak zmáčknou Stáhnout odkaz. Pokud během surfování vypadne připojení, pod varováním o offline režimu bude tlačítko Stáhnout stránku později. Po jeho stisknutí se stránka automaticky stáhne při opětovném navázání spojení. Na domovské stránce pak v sekci Články pro vás u stažených článků uvidíte ikonku s fajfkou.

Možnost stažení stránky je určitě užitečná věc, ale specializované aplikace toho umí více. Například oblíbený Pocket umí do mobilu (nebo jiné zařízení) poslat článek z počítače nebo jiných aplikací. Pocket navíc dokáže inteligentně spojit na jednu stránku články rozdělené do více kapitol. A ještě navíc neukládá původní podobu stránky, ale extrahuje jen užitečný text a obrázky.

Ohodnoťte tento článek!