V cloudu budete mít přehled kdy a proč vám zákazníci volají

Dnes nikoho nepřekvapí, že i telefonie se přesouvá do cloudu. Co tím firma může získat při vyřizování požadavků svých zákazníků? Kromě „zbavení se železa“ získá zejména kontrolu nad množstvím a typem jejich dotazů. Mnoha firmám se tak otevřou oči, co vlastně zákazníci potřebují a jak jejich požadavky vlastní zaměstnanci vyřizují. A je úplně jedno, zda jde o firmu velkou nebo malou.

0

V cloudu budete mít přehled kdy a proč vám zákazníci volají

I v dnešním světě sociálních sítí, chatu nebo e-mailu preferuje 48% zákazníků klasický telefon pro řešení svých požadavků (podle studie Northridge Group). Zákaznické hovory se však dají odbavovat inovativně. V případě, že jsou telefony provozovány na technologii VoIP a jsou zapojeny do virtuálního call centra.

Zákaznická a technická podpora v menší firmě

V menší firmě vyřizují telefonáty zákazníků většinou pracovníci různých profesí, kteří řeší i jiné své úkoly, např. recepční, účetní, obchodníci, technici apod. Ti všichni mohou být napojeni na virtuální call centrum a odbavovat hovory zákaznické linky. K její obsluze se mohou přihlašovat dle jejich časových možností a aktuální potřeby.

Zákaznická linka ve větší firmě

Ve větších firmách jsou jen pro obsluhu zákazníků vyčleněni zaměstnanci – operátoři, kteří mohou mít ještě určité specializace, obchodní nebo technické. Pokud využívají klasickou hardwarovou technologii kontaktního centra, pak odbavují příchozí hovory zpravidla v jedné místnosti. Při využití technologie call centra v cloudu se stávají nezávislí na lokalitě. Operátoři se mohou do front přihlašovat ze svých PC nebo notebooků odkudkoliv, z kanceláře i z domova.

Bezúdržbové, komfort obsluhy a statistiky

Virtuální call centrum mění pojetí kontaktního centra. Lze jej zřídit všude, kde je dostupný internet, není limitované jednou lokalitou. U virtuálního call centra všechny starosti o údržbu přebírá poskytovatel služby.

Provozovatel získá větší komfort v obsluze hovorů. Způsob řazení hovorů do front nebo přihlašování obsluhy zákaznického servisu, vše nastavíte přes webový prohlížeč. Manažer zákaznického centra má na svém panelu neustálý přehled o počtech hovorů i čekací době na lince. Podle zatížení jednotlivých front může operátory jedním klikem přesouvat. Samozřejmostí jsou statistiky o vytížení zákaznického centra i jednotlivých operátorů. Takovéto virtuální call centrum VOIPEX TEAM dodává společnost IPEX.

Call centrum

Škálovatelnost

Díky využití cloudu je možné call centrum zřídit pro jakýkoliv počet účastníků. Stačí si objednat účet za 350 Kč/ měs pro každého uživatele, který vyřizuje příchozí hovory. Počet uživatelských účtů je možné během času zvyšovat nebo snižovat podle aktuální potřeby.

V Aukro.cz si chválí jednoduchost

Zřízení call centra není vůbec složité. IPEX vám dokáže call centrum nasadit velmi rychle, můžete si jej nezávazně i vyzkoušet. Podle společnosti Aukro.cz je toto řešení spolehlivé a jednoduché na obsluhu.

Ohodnoťte tento článek!