V Google Earth můžete mít snímky z balónů. Jsou lepší než satelitní

0

Nechcete čekat, až se nad vámi slituje Geodis i Google se Seznamem a přinesou vám nové satelitní/letecké snímky vašeho okolí? The Public Laboratory for Open Technology and Science (PLOTS) pracuje na tom, aby snímkování bylo levnější, aktuálnější a dostupné pro každého.

Google Earth Balloon

Za 100 dolarů si od nich lze koupit speciální héliový balón, ke kterému už pouze přiděláte vlastní foťák se sériovým snímáním a výsledné snímky spojíte pomocí MapKnitteru. Výsledky jsou překvapivě hodně dobré, jak se můžete přesvědčit v galerii. Balónové snímky ale zatím najdete pouze v Americe. Jestliže používáte Google Earth, vložte do něj tento adresář (soubor KML) a snímky můžete vidět přímo na mapě.

 

Oproti těm satelitním/leteckým mohou být rychle zhotoveny třeba kvůli zpravodajství nebo vědeckým účelům. Někde má probíhat demostrace, stačí vytáhnout balón. Přírodovědec potřebuje sledovat stádo jelenů, stačí vytáhnout balón. Manžel potřebuje sledovat svou nevěrnou ženu, stačí… zavolat detektivní agentuře. Na všechno balón nestačí, ale je připraven k okamžitému použití a nevadí mu tolik ani horší počasí.

V galerii níže najdete dva snímky náměstí ve Washingtonu, oba s největší přiblížením. Zkuste hádat, který byl pořízen jak.

 Google Earth Balloon Google Earth Balloon

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!