V Google Play Books je po třech měsících první kniha v češtině

0

V polovině července nám Google otevřel svůj knižní obchod Play Books, v katalogu nicméně chyběly české komerční tituly. Až do dneška. Tomáš Baránek se na Twitteru pochlubil, že jeho vydavatelství Jan Melvil Publishing vydalo na platformě Googlu první e-knihu.

Jde o titul Začněte s proč: Jak vůdčí osobnosti inspirují k činům od Simona Sineka, který do češtiny přeložila Eva Nevrlá. V běžném prodeji stojí 299 Kč, v e-shopu Melvila 259 Kč a v elektronických edicích 229 Kč (Apple, Wooky). Edice v Play Books je nejlevnější, stojí jen 203 Kč.

 

Další z vydavatelů, kteří mají zájem prodávat knihy u Googlu je Grada. Ta zřejmě nabídne své e-knihy ještě do konce roku. „Naším základním posláním je přinášet lidem nové znalosti z různých oblastí, a proto chceme naše knihy čtenářům přiblížit i novými distribučními kanály včetně služby Knihy Google Play. Rádi bychom nabídli celý sortiment knih v počtu 2 000 titulů, což je téměř 30 % nabídky všech prodávaných elektronických knih na českém i slovenském trhu,” říká Roman Sviták, předseda představenstva Grady.

PS: V Play Storu už některé české knihy jsou, jde ale o oskenované exponáty z knihoven a archivů, nikoliv současnou komerční tvorbu.

Ohodnoťte tento článek!