V Internet Exploreru 11 bude zřejmě dostupná funkce „klepni a volej“

0

Až za dva dny spatří světlo světa Windows 8.1 Preview, bude to současně další milník pro Internet Explorer. Ukázka nadcházející řady operačního systému přinese rovněž zkušební verzi jedenácté řady prohlížeče. Již tušíme, že bude podporovat pro web veledůležité WebGL, verze pro dotekové prostředí Metro pak bude obohacena o řadu pro uživatele zajímavých funkcí, např. o synchronizaci otevřených stránek.

Tip: Microsoft využil služby Vine k originálním reklamám na Internet Explorer

Jedna část z údajných otázek a odpovědí k Windows 8.1 Preview obsahuje informace o tom, že prohlížeč bude umět vytáčet telefonní čísla. Když se na webu vyskytne nějaké číslo, budete na něj moci klepnout a volat. Dle jednoduché logicky chce Microsoft spoléhat zřejmě především na svůj Skype. (Ten by měl zanedlouho běžet také v prohlížeči.)

 

Otevřený ekosystém Windows nicméně nebude bránit ani jiným aplikacím, aby se nabídly pro volání. Aktuálně Skype do počítače volitelně instaluje doplněk Click to Call, který podobnou funkci do prohlížečů rovněž doplňuje. Ten ale ve Windows 8 samozřejmě neproniká do dotekového Internet Exploreru, kde zásuvné moduly a doplňky třetích stran nefungují.

Funkce „klepni a volej“
Funkce „klepni a volej“ | Foto: MyDigitalLife

Zdroj: MyDigitalLife via Neowin

V Internet Exploreru 11 bude zřejmě dostupná funkce „klepni a volej“

Ohodnoťte tento článek!