V lednu Microsoft uvolní ke stažení ukázku Windows 10 pro smartphony

0

Není žádné tajemství, že v tomto roce Microsoft uvede Windows 10, tedy jednotný systém pro mobily i počítače. Zatímco veřejná ukázka pro počítače je již ke stažení, na mobily se mělo dostat až v novém roce. Microsoft chystá akci na 21 .ledna a teď už s jistotou víme, že nám na ní předvede také mobilní Windows 10. První náznaky přinesla aplikace Phone Insider.

V tuto chvíli nefunguje, potažmo se skrze ní k testovacímu sestavení Windows 10 dostanou jen zaměstnanci Microsoftu, ale zanedlouho poslouží jako brána pro všechny zájemce. Zřejmě tak nahradí dosavadní Preview for Developersumožní účastníkům programu Windows Insider, aby si stáhli ukázkovou verzi Desítek, podobně jako to funguje na počítačích.

 

Rozdíl oproti současnosti na mobilních telefonech je ten, že zájemci o raná sestavení už nebudou muset být registrováni jako vývojáři. Bude ostatně dávat lepší smysl, když budete prostě jenom účastníci programu Windows Insider. Gabriel Aul potvrdil, že 21. ledna bude Microsoft hovořit o mobilních Windows 10.

Novinářka Mary Jo Foley nás pak rovnou ujistilatom, v co jsme doufali: buď v tento den, nebo krátce poté bude ukázka připravena ke stažení. Doslova za několik dní si už budou zájemci moct vyzkoušet, jaké novinky nabízí Desítky pro smartphony. Zatím se zaregistrujte do uvedeného programu a stáhněte si aplikaci Phone Insider.

via Windows Central

Ohodnoťte tento článek!