V Praze se sejdou fanoušci redakčních systémů Joomla a WordPress

0

První března se na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze uskuteční první ročník konference JoomlaDay. Sejdou se na něm fanoušci Joomly, ale navštíví jej také známé zahraniční osobnosti, které jsou s tímto CMS nějak spjati. Organizátoři pozvali spoluzakladatele systému Brian Teemana i významné vývojáře Radka Suskiho a Davida Hurleyho. Účast přislíbil i Max Milberts, hlavní popularizátor VirtueMartu, což je doplněk Joomly umožňující tvorbu e-shopu.

Program bude sestávat z přednášek zahraničních hostů o tom, kam Joomla směřuje, co nabízí a jak jí i s doplňky a frameworky lépe využívat. Chybět nebude ani panelová diskuze a každý z hostů bude moci veřejně představit svůj projekt v pěti minutách. Rezervaci míst a více informací o akci najdete na webu joomladayprague.org.

 

O týden dříve, 22. února, proběhne v Praze konference WordCamp Praha. Ta se zase soustředí na CMS WordPress, a to z uživatelského i vývojářského pohledu. Mezi přednášejícími budou známé osobnosti z blogosféry i světa open source jako Marek Prokop, Vlastimil Ott nebo Pavel Ungr. Přijedou i někteří zahraniční hosté. Rezervaci místa více informací o akci najdete na webu 2014.prague.wordcamp.org.

Ohodnoťte tento článek!