V rámci Current Branch for Business jsou nyní aktuální Windows 10 1511

0

Microsoft bere Windows 10 jako službu s tím, že nejdříve se k novinkám (povinně) dostávají domácí uživatelé. Firmám ale musela nabídnout zvláštní edici, na které se nic nemění a pro kterou jsou vydávány pouze běžné servisní aktualizace. I ta je však určena pro zvláštní případy a na běžné počítače v podnicích by se dostat neměla. Podniky jsou nicméně okamžitých upgradů ušetřeny i v případě běžnějších edic Windows.

Nejdříve bych shrnul, které větve vlastně máme k dispozici. Nepočítám interní a pak testovací větve pro program Windows Insider. Kromě nich Microsoft produkuje:

  • Current Branch (CB)
  • Current Branch for Business (CBB)
  • Long-Term Servicing Branch (LTSB)

První je určená pro spotřebitele a platí, co jsem uvedl výše – novinky tyto uživatelky a uživatelé dostávají krátce po uvolnění. Current Branch for Business, neboli aktuální větev pro podniky, oproti aktuální větvi pro spotřebitele distribuci nových verzí Windows 10 odkládá o několik měsíců, aby mělo podnikové prostředí čas se s novinkami seznámit a nový systém otestovat.

Podotýkám, že se bavíme o nových hlavní verzích, nikoli řadových servisních aktualizacích. Pro pořádek ještě dodávám, že Long-Term Servicing Branch představuje onu zvláštní neměnnou verzi Windows, jejíž životnost je plánována na 10 let a je pouze záplatována a opravována.

Nové aktualizace dostupné v rámci záplatovacího úterý

Dnes je ale řeč o Current Branch for Business. Před pár dny se stalo to, že Microsoft na jednom ze svých blogů ohlásil, že v této větvi jsou nyní aktuální Windows 10 1511. Nahradí tak dosavadní a současně úplně první vydání Desítek, což byla verze 1507. Upgrade ovšem neproběhne přes noc. V nadcházejících týdnech Redmondští uvolní aktualizované instalační médium obsahující rovněž březnovou kumulativní aktualizaci.

Distribuce bude probíhat také skrze další kanály jako Windows Update, Windows Update for Business, WSUS, dále v síti MSDN a ve Volume Licensing Service Center. Uvolnění verze 1511 do kanálu CBB ale neznamená, že Microsoft ze dne na den skončí s podporou vydání 1507. V rámci CBB by měla být zajištěna podpora po 12 měsíců. Zbývající měsíce poslouží jako přechodná doba, než všechny počítače povýší z verze 1507 na Windows 10 1511.

Zdroj: Windows for IT Pros via TWCN Tech News

V rámci Current Branch for Business jsou nyní aktuální Windows 10 1511

Ohodnoťte tento článek!