V roce 2015 došlo k 25% nárůstu počtu zranitelných míst v softwarech

0

Od ledna víme, které softwary byly loni nejvíce zranitelné. Nejvíce děr bylo nalezeno v produktech od Applu, pak od Microsoftu a Cisca. Seznamy firem, operačních systémů a aplikací s nejvíce objevenými slabými místy v zabezpečení najdete ve starším článku. Data případně můžete porovnat s výsledky za rok 2014.

Firma GFI Software přispěchala se svými výsledky šetření. Počty zranitelných míst, jak bylo uvedeno, již známe, aspoň jeden objev však tisková zpráva přinesla. Víme, že v roce 2015 došlo k nárůstu celkového počtu zranitelných míst v softwarech. Loni bylo objeveno 8 822 děr, zatímco v roce 2014 jich bylo 7 038. To představuje 25% nárůst. Počet děr stabilně roste od roku 2011. Patrně to ale příliš nepřekvapí. Počítače všeho druhu spíše přibývají než ubývají.

Vývoj počtu zranitelných míst v softwaru
Vývoj počtu zranitelných míst v softwaru | Zdroj: Tisková zpráva

Narůstající počet zranitelností znamená také zvyšující se rizika ohrožení podnikových sítí,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku. „Prostřednictvím zranitelných operačních systémů, aplikací či mobilních zařízení se do sítí může dostat škodlivý software a způsobit značné škody, včetně např. zašifrování kritických dat nebezpečným ransomwarem. Pokud máme dát jednu radu, ta zní: když už nic jiného, zajistěte si pravidelný patch management zejména u nejrozšířenějších aplikací třetích stran, tedy Adobe, Apple a Oracle. Služba Windows Update vám jejich aktualizace neprovede.“

Zdroj: Tisková zpráva

V roce 2015 došlo k 25% nárůstu počtu zranitelných míst v softwarech

Ohodnoťte tento článek!