V zastavárně se objevila herní konzole, která se nikdy neprodávala. Nvidia Shield 2

0
Nvidia Shield Portable

Uživatel Redditu, který si říká FwrigginRwootbeer, získal v jedné kanadské zastavárně konzoli „Shield Portable 2“. Nvidia takovou připravovala, u amerického telekomunikačního úřadu také žádala o certifikaci, ale do prodeje se nakonec nedostala. Chystal se též nástupce Shield Tabletu, avšak i ten zůstal i u prototypu.

FwrigginRwootbeer potvrdil, že prototyp Portablu 2 měl trochu jiný design ovladače, ale hlavně změny se odehrály uvnitř. Místo 5″ displeje s rozlišením 1280 × 720 px má jeho verze 5,9″ obrazovku s rozlišením 1440 × 810 px. Nabízí prý lepší a jasnější obraz.

https://imgur.com/a/GerDG

Na prototypu se nově objevil fotoaparát (vepředu) a uvnitř tiká výkonný čip Tegra X1, 3 GB RAM a 32 GB flash paměti. Původní verze běžela na o dvě generaci starší Tegře 4 se 2 GB RAM a 32 GB flash paměti.

TIP: Nvidia Shield TV 2017: Herní konzole, Android TV a HD přehrávač v jednom (recenze)

Je nepravděpodobné, že by Nvidia podobné zařízení ještě někdy vyrobila. Konzolí se stále drží, její Tegra X1 pohání i chválené Nintendo Switch. Stejný základ sama používá u stolní krabičky Shield TV. Boj o kapesní konzoli nebo herní tablet ale prohrála – s mobily.

Už mimochodem existuje i výkonnější Tegra X2 Parker, ale zatím se v žádném spotřebitelském zařízení nenachází. Firma prodává jen speciální desky pro vývojáře a průmyslové využití.

Ohodnoťte tento článek!