Experiment za 10 milionů dolarů. Vzniká první film točený vertikálně

7
vertical movie 1600

Režisér a producent Timur Bekmambetov podepsaný po akčními fantasy snímky Denní hlídka a Noční hlídka nebo v Česku točené adapci komiksu Wanted připravuje další film. Jmenuje se V2. Escape From Hell a bude inspirován skutečnými události z druhé světové války. Hrdinou je Michail Děvjatajev, zajatý sovětský pilot, který utekl nacistům, ukradl jim bombardér, a ještě doma předal cenné informace o výrobě balistických raket V-2. Podle magazínu Deadline se kamery spustí příští týden a rozpočet snímku bude 10 milionů dolarů.

Na filmu bude nejzvláštnější jeho forma, Bekmambetov jej bude točit na výšku. Koproducentem snímku je největší ruský mobilní operátor MTS, který jej uvede ve své digitální videotéce určené zejména pro smartphony. Deadline hovoří i o speciální mezinárodní verzi, přičemž zatím nevíme, jestli se V2. Escape From Hell objeví v běžné kinodistribuci, nebo bude rovněž určen jen pro mobily.

Bekmambetov se experimentů rozhodně nebojí. S vertikálním videem má zkušenosti již z loňska, kdy pro sociální síť Snapchat produkoval hororový seriál Dead of Night. Před pěti lety se podílel na vzniku akčního filmu Hardcore Henry točeného z pohledu první osoby. A v roce 2018 produkoval hned tři filmy točené jako „screenlife“, všechny se odehrávaly jakoby na obrazovce počítače. Jde o snímky Unfriended, Searching a Profile (ten i režíroval).

Vertikální video je dnes díky smartphonům velký fenomén. Samsung jako první uvedl otočný televizor The Sero, na kterém lze taková videa sledovat i bez černých pruhů na boku. YouTube již nabízí vertikální přehrávač a s videem na výšku si pohrává také Netflix.

Uvítali byste více filmů a seriálů točených vertikálně?
Experiment za 10 milionů dolarů. Vzniká první film točený vertikálně
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.43%) 7 hlasů

7 KOMENTÁŘE

  1. Hieronymus Bosch by měl radost.
    Jeho obrazy na výšku jsou vskutku umělecká díla.
    Zlí jazykové ho považuji za psychicky nemocného…. Ale v dnešní tolerantní době to není překážka. Právě naopak.