Valve má opět chuť dělat hry. Koupilo nové studio, tvůrce parádního Firewatche

1
Hra Firewatch
Hra Firewatch

S třetími díly Half-Lifu, Portalu nebo Left for Dead to stále nevypadá nijak růžově, Valve ale opět začne dělat hry. Po pětileté odmlce vyjde Artifact, karetní hra z prostředí strategie Dota 2, která chce konkurovat Hearthstonu, Gwentu nebo The Elder Scrolls: Legends.

Právě Dota 2 z roku 2013 je poslední hrou, kterou Valve vydalo. Od té doby Gabe Newell a spol. pouze rozvíjejí herní obchod Steam, vytvářejí a ruší herní konzole a propůjčují své hry nebo jejich postavy japonským titulům/remakům.

Kromě Artifactu ale Valve vyvíjí i další hru. Firma totiž koupila indie studio Campo Santo (má jen 12 lidí). Název vám určitě nic neřekne, protože vyprodukovalo zatím pouze jedinou hru. Tu ale nejspíš znáte, jde o adventuru / walking simulator Firewatch.

https://www.youtube.com/watch?v=ceJcHUoO734

Jeho další titul se jmenuje In the Valley of Gods a vyjde už ve Valve (zřejmě příští rok). S Firewatchem jej spojuje engine Unity, cel-shaded grafika a dobrodružství, při kterém si budete hodně povídat. Tentokrát už ne vysílačkou. V roli Rašídy budete ve 20. letech minulého století prohledávat egyptské hrobky spolu s partačkou Zorou. Napoprvé to minimalistické pojetí hry fungovalo výborně, snad tvůrci nezklamou ani podruhé.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. V to, že by vyšel HL3 jsem už doufat přestal… U Valve je vidět, že půjde radši trendem multiplayerových her, kam může nas*** hromadu beden, skinů a podobných pí***** za které hráči utratí další peníze. A každej kdo kdy hrál CS:GO určitě potvrdí, že Valve cpe do hry takové hovadiny, až z toho jde hlava kolem – třeba spreje na 50 použití.
    A nejhorší je, že lidé za ty koko**** utrácí hromadu peněz, ale na vývoji hry to fakt vidět není…