Valve chystá další hru. A ne, nebude to Half-Life 3

3
Valve chystá hru Artifact

Fanouškům nevyhovíte. Valve Corporation oznámila, že po pěti letech vydá nový titul. Příští rok přijde Artifact, půjde o karetní hru z prostředí strategie Dota 2, což je ona poslední hra od Valve. Teaser na YouTubu už vidělo půl milionu lidí. Dva tisíce lidí dalo palec nahoru, dvacet tisíc pak dolů.

Od Valve totiž čekali všechno možné, jen ne další karetní hru. Nepřijde nový Counter-Strike, Portal, Left 4 Dead, Team Fortress 2, ani Half-Life 3. Novinku firma oznámila na turnaji The International, který se momentálně odehrává v americkém Seattlu. Mimochodem: Prize money tohoto turnaje činí 24 milionů dolarů, což je srovnatelné například s tenisovými grandslamy.

O Artifactu zatím nic bližšího nevíme až na to, že na hře pracuje Brad Muir, který v minulosti vyvíjel Psychonauts nebo Brutal Legend.

Valve se chytá novodobého trendu freemium online karetních her založených na známých fantasy značkách. Nejznámějším je Hearthstone: Heroes of Warcraft od Blizzardu, kterou hraje 70 milionů lidí. CD Projekt na to letos reagoval hrou Gwent: The Witch Card Game a Bethesda pak titulem The Elder Scrolls: Legends – Heroes of Skyrim.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE