Valve do Steamu přidalo hudební přehrávač a začalo prodávat soundtracky

0
Nová verze Steamu přichází sotva pár dní po jiné velké aktualizaci, která obchod sladila do modré barvy.

O ambicích Valve v oblasti rozšiřování obchodu toho vlastně moc nevíme. Jen sledujeme náznaky. V kódu klienta se např. objevily zmínky o filmech a seriálech. Podle nás by rozšíření působnosti obchodu bylo logické, takže se nedivíme. Vedle her už firma na Steam propašovala software. A v únoru přidala jednoduchoučký hudební přehrávač.

Prodej hudby je v oblasti multimédií asi nejjednodušší a tím také Valve začíná. První krůčky vedou po bezpečně zvolené cestě. V katalogu najdete pouze nějaké soundtracky ke hrám. Pokud vlastníte hry od samotného Valve, dostanete k nim dokonce zadarmo hudbu. Platí to pro sérii Half-Life a Portal.

 

Prozatím soundtracky v obchodě ani nedostaly vlastní kategorii, takže si je musíte dohledat pomocí vyhledávače. V knihovně ovšem příslušný filtr sedí spolu s ostatními. Alba se tváří jako balíčky DLC. První pocity bych nejlépe popsal jako smíšené.

Soundtracky zdarma beru, ale když si chcete poslechnout např. hudbu z Half-Life 2: Episode Two, musíte si hru nainstalovat, teprve pak se hudba stáhne – vždyť se jedná o DLC. Já bych třeba chtěl hudbu poslouchat i bez nutnosti mít hru nainstalovanou. Nebo chci moc?

Pokud byste rádi viděli nový přehrávač v akci, aktualizujte Steam, pokud se tak ještě nestalo automaticky. Valve se i pustilo do zjednodušení hlavního okna klienta. Kompletní seznam novinek v klientu najdete na webu store.steampowered.com.

Zdroj: Valve

Ohodnoťte tento článek!