Valve potvrzuje, že bude dělat hardware. Nejspíš půjde o periferie

0

Valve sice vyvrátilo spekulace o tom, že by firma chystala vlastní herní konzoli. Veškerý výzkum do oblasti vstupních zařízení, který Valve provádí, ale nepřijde vniveč. Společnost už nějakou dobu hledá a nabírá inženýry zdatné v mechanice či elektronice a dnes svůj záměr vstoupit na trh se „železem“ bez vytáček potvrdila. V nejnovějším pracovním inzerátu hledá průmyslového designéra, tedy člověka, který dává produktům jejich tvar a vzhled. V inzerátu se dočtete mimo jiné toto:

„Valve je tradičně softwarová společnost. Otevřené platformy jako PC a Mac jsou pro nás důležité, jelikož umožňují nám a našim partnerům udržovat robustní a přímý vztah s našimi zákazníky. Jsme však frustrovaní nedostatkem inovace v oblasti počítačového hardware, tak do ní vstupujeme. Ani základní vstupní zařízení, klávesnice a myš, se během let žádným smysluplným způsobem nezměnila. Na trhu je skutečná mezera a příležitosti, jak zlepšit uživatelský komfort, jsou přehlíženy.“

Připomeňme, že vedle zapřené konzole Steam Box se ve spojitosti s Valve mluvilo též o zařízeních z kategorie „wearable computing“, tedy počítače, které můžete nosit na sobě (do této kategorie spadají například brýle Google Glass). Gabe Newell se ale následně nechal slyšet, že Valve sice v této oblasti provádí výzkum, ale žádný konkrétní produkt ve vývoji ani zdaleka není.

Navzdory tomu, něco ve vývoji každopádně je a inzerát na průmyslového designéra je důkazem, že to, co Valve chystá, nebude jen přeznačený produkt některé z renomovaných společností vyrábějících herní ovladače. S čím se Valve nakonec vytasí, na to si musíme ještě nějaký čas počkat (tipy můžete vkládat do diskuze, já nadhodím: bezdrátové páčidlo se snímači pohybu). K produktu na pultech obchodů stále může zbývat třeba rok práce.

 

Zdroj: The Verge, ilustrační foto: ThinkGeek

Ohodnoťte tento článek!