Ve Windows 10 budeme moct okna ovládat gesty na touchpadu

0

Microsoft na evropské konferenci TechEd předvedl další vylepšení ve Windows 10. Joe Belfiore názorně předvedl, že dotykové displeje nebudou jediným ovladačem pro budoucnost. Firma investovala čas do vývoje gest, která budeme provádět na touchpadech notebooků.

Když např. třemi prsty sjedete dolů, minimalizujete tím všechna okna. Zopakováním téhož, ale směrem vzhůru, okna obnovíte. Stejným gestem pak přivoláte přehled otevřených oken, pokud jsou již okna obnovena. Třemi prsty doleva nebo doprava se přepnete mezi spuštěnými aplikacemi.

 

The Verge připomíná, že přehled otevřených oken vypadá skoro jako Mission Control z OS X, kde k jeho vyvolání navíc slouží stejné gesto. Ostatně, celkově se dá říct, že v tomto Windows dohání jablečný operační systém, který gesta podporuje dlouho. Lze vysledovat spojitost s kvalitou touchpadů.

Apple své notebooky vybavil prostornými a skutečně špičkovými dotykovými plochami, zatímco dokonce i na drahých laptopech s Windows touchpady často nestojí za nic. Díky Tomovi Warrenovi máme možnost se podívat na záznam krátké ukázky použití gest. Sami si novinky vyzkoušíme brzy.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!