Ve Windows 7 již můžete odebrat nepotřebná data služby Windows Update

0

Instalace prvního Servisního balíčku je prakticky povinností pro každého uživatele Windows 7. Základní verzi operačního systému (RTM) již Microsoft neposkytuje podporu. Od března letošního roku se pak Service Pack instaluje automaticky skrze Windows Update. Po instalaci na disku ale zůstávají záložní soubory, kterých se můžete zbavit např. pomocí integrovaného nástroje na vyčištění disku.

O něm si můžete přečíst v článku Vyčistěte disk po upgradu nebo přeinstalaci Windows a získejte prostor.

Věc se má tak, že běžný uživatel ukradené místo neřeší, nejspíš o něm neví, natož aby se ho snažil získat zpátky. Microsoft začal šířit aktualizaci určenou pro Windows 7 SP1, která uživateli dává možnost odstranění nepotřebných souborů, vytvořených službou Windows Update v souvislosti se Servisním balíčkem. Nic vám nebrání ani v odebrání starších instalací Windows, pokud je na disku máte.

 

Microsoft vyčištění prováděl při příležitosti vydání nového Service Packu. Druhý balíček pro Sedmičky ale nevyjde, a tak uklízeč přichází nyní. Aktualizace Windows 7 předává část funkcionality, kterou Microsoft zabudoval do Windows 8. V nabídce Start po instalaci psaním vyhledejte cleanmgr. Jak se s nástrojem pracuje, zmiňujeme v uvedeném samostatném článku.

Také ve Windows 7 již můžete odebrat data vytvořená instalací SP1
Také ve Windows 7 již můžete odebrat data vytvořená instalací SP1

Zdroj: Microsoft via ZDNet

Ohodnoťte tento článek!