Ve Windows 9 se zatím lze vrátit k celoobrazovkové variantě nabídky Start

0

Včerejší fotogalerie jednoho z raných sestavení Windows 9 odhalila pár nových věcí, takže se na ni určitě mrkněte. O pouhý den později se na samostatném videu ukázala nabídka Start. Na první pohled vám neukáže nic nového, s přibývající stopáží uvidíte, jak se rozšiřuje, když k ní připnete další dotykové aplikace.

Tato nabídka na desktopu slouží jako náhrada za celoobrazovkovou Úvodní obrazovku, jak ji známe z rodiny Windows 8. Včera zveřejněné obrázky pochází z desktopu, stejně jako dnešní video. Na tabletech ovšem zůstane původní celoobrazovková nabídka. Spekulovalo se o tom, že si ji budou moct ponechat i uživatelé desktopů.

 

Právě tuto předvolbu video předvedlo. Kdo bude chtít klasičtější menší Start, dostane ho, zbytek si ponechá velkou Úvodní obrazovku. Některé zdroje varují, že nám tuto možnost Microsoft možná nakonec sebere. Zřejmě bude hodně záležet na odezvě uživatelů. Na druhou stranu, překáží něčemu předvolba pro zapnutí Úvodní obrazovky?

Autor natáčení předvedl i maximalizaci okna s dotykovou aplikací. Tam si dovedu představit, že to celé bude šlapat dobře. Bez myši se aplikace na tabletu budou normálně spouštět v celoobrazovkovém režimu, ale s myší se vysune záhlaví a aplikaci případně zmenšíte pro své potřeby při práci v režimu klasické pracovní plochy.

Zdroj: WinFuture via The Verge

Ohodnoťte tento článek!