V Česku skončil virtuální operátor, do kterého jsme vkládali velké naděje

3
Smartphone
Ilustrační foto (zdroj: stevepb / Pixabay)

Vectone Mobile přišel až po velkém boomu virtuálních operátorů, kdy si už jeho konkurence stačila rozebrat přelétavé uživatele O2, T-Mobilu a Vodafonu. Do Česka dorazil s ostrými lokty a zahraničními zkušenostmi, neboť fungoval v dalších přibližně deseti zemích. V domovské Británii lákal na tarif za 1 libru (35 Kč), který měl v ceně 50 jednotek (volání i SMS dohromady) a 50 MB dat. Tarif za 15 liber (530 Kč) nabízel neomezené volání, SMS i data.

V Česku ale podobné tarify zreplikovat nedokázal. Hostoval v síti T-Mobilu a nabízel jen předplacené služby. Lákal na volání ve vlastní síti zdarma, levné volání do zahraničí, bonusový kredit při dobití nebo možnost kredit posílat přátelům. Sympatický byl i jeho národní balíček, který za 100 Kč nabízel 100 minut, 100 SMS a 100 MB dat. Případně za 250 Kč pak 300 minut, 300 SMS a 350 MB dat.

TIP: Virtuálních mobilních operátorů ubylo, ale stále jich je několik desítek

Proč o Vectonu píšeme v minulém čase? Protože tento operátor již skončil. Web mu sice stále běží (vectonemobile.cz), ale ČTÚ operátorovi tento týden odebral číselné příděly. Na stránkách úřadu též stojí, že Vectone Mobile již ukončil poskytování služeb k 14. 5. 2018. Ani v čerstvém seznamu Asociace poskytovatelům mobilních sítí již není veden mezi virtuálními operátory.

Důvod neznáme. Vectone s námi od začátku nekomunikoval a vlastně nebyl vstřícný ani k zákazníkům. Jeho web byl nepřehledný až zmatečný, takže se uživatelé nemohli dozvědět, kolik za služby opravdu zaplatí a při jakých podmínkách. Při spuštění navíc stránky napůl promlouvaly anglicky, protože vznikly převedením ze zahraničních mutací.

V Česku skončil virtuální operátor, do kterého jsme vkládali velké naděje
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 18 hlasů

3 KOMENTÁŘE

 1. Ono se od začátku jednalo o Pofiderného Virtuála.
  Bylo to vidět i v ceníku.
  Minuta hovoru doma 1.80kč. je hodně.
  Do EU 1.50kč. plus 2.50kč. propojovací poplatek, taky žádné terno.
  Platnost SIM a kreditu na jedno nabití byla pouze 3 měsíce, to je úplná šílenost.

  Ideální doba platnosti SIM a Kreditu, je minimálně 12 měsíců a déle !

  Ideálním operátorem s Předplacenými SIM, jsou Slovenští operátoři, O2.sk Volnosť, 4ka.sk, nebo JURO.sk
  Hovory jsou levné a cena je stejná, včetně Dat, do celé EU .
  Platnost SIM je taky min. 12 měsíců .

  • Jak dlouho se uzivatel u tech slovenskych operatoru nemusi prihlasit do vlastni site? Hledal jsem to totiz u O2.Volnost, jestli to je nekde v obchodnich podminkach a nenasel jsem to. Prehledl jsem to nekde?

 2. Redmarx 17.7.2018 at 17:05
  Jak dlouho se uzivatel u tech slovenskych operatoru nemusi prihlasit do vlastni site?
  —————————————————————————————————————————————————-

  Výhodou je, že se do vlastní sítě nemusí přihlašovat vůbec.

  U O2.sk Volnosť , Data na Den, na Slovensku a v Česku= 250MB za 0.5 euro, v ostatní EU= 150MB – nad potom nějaký malý příplatek za každý 1 MB navíc, ale je to zanedbatelná částka.