Velká novinka Instagramu. Kromě účtů teď můžete sledovat hashtagy

Doteď bylo možné sledovat jen účty. Koncept sledování hashtagů může sociální síť změnit. Doufejme, že k lepšímu.

0
Instagram
Instagram

V posledním roce a půl lze pozorovat výrazné změny na Instagramu. Osobně kupodivu nemám pocit, že by mi některá byla vyloženě na překážku, dočasné příspěvky jsem si naopak oblíbil. Snad jediná věc mi vadí, a sice zrušení chronologického zobrazování příspěvků, jež ovšem bylo jen otázkou času. Od této změny uplynul rok a půl.

Změn sice mezitím proběhla řada, až dosud se však od té doby žádná nedotkla zobrazování příspěvků v hlavním proudu. Možnost, jak pro sebe zajistit relevantní obsah, přináší ať teď změna svého druhu revoluční. Nově můžete sledovat hashtagy, tudíž budete získávat obsah na dané téma. Což je popravdě smysluplná inovace a aspoň potenciálně přínosná novinka.

Nemusíte tak nutně sledovat všechny své kamarády, ale jen fotky na téma, jež vás zajímá. Sám nemám ve zvyku na Instagramu sledovat někoho jen kvůli známosti, v čemž vidím rozdíl např. oproti Facebooku. Sledování hashtagů považuji za přínos komunitě fotografů a fotografek, ale také všech, kdo si rádi snímky jen prohlíží.

K tématu: Instagram možná oddělí chat, testuje samostatný komunikátor

Kromě příspěvků v hlavní části sociální sítě můžete vidět Insta Stories na dané téma. Jak bude sledování hashtagů fungovat, teprve uvidíme. Hrozí totiž, že budou aspoň některé hashtagy zneužívány k šíření spamu. Jak se novinka zamlouvá vám?

Ohodnoťte tento článek!