Velké aktualizace pro Firefox OS budou vycházet každého čtvrt roku

0

Mozilla představila agresivní strategii vydávání nových hlavních verzí svého mobilního operačního systému Firefox OS. Verze 1.0 byla dokončena před čtyřmi měsíci a zařízení s tímto systémem teprve vstupují na trh. Aby se ale uživatelům nezdálo, že mají málo funkcí a na další zbytečně čekají, bude Mozilla balíky s novinkami uvolňovat jednou za čtvrt roku. Její produkt se tak v podstatě stane nejrychleji se rozvíjejícím mobilním operačním systémem.

Tip: Firefox OS už přesvědčil 18 operátorů a počet výrobců také roste – MWC 2013

Jiní výrobci nové funkce do světa vypouští zhruba jednou do roka. S většinou vylepšení přitom nemá cenu otálet. Mozilla by ale mohla narazit na operátory nebo výrobce hardwaru, kteří aktualizace s oblibou zdržují. Těžko říct, jak si Mozilla si tuhle část „ošéfovala“. Podle informací, které zveřejnila na svém blogu, se dohodla s OEM výrobci, operátory i výrobci čipů na tom, že vykreslovací jádro Gecko 18 bude sloužit jako podvozek pro první dvě vydání Firefox OS.

 

Partneři teď budou mít větší aktualizace k dispozici každé tři měsíce, ale nejspíš je budou stále moci zdržet za oficiálním účelem testování. K tomu budou každých šest týdnů vycházet bezpečnostní aktualizace pro stávající verze Firefox OS, což se již shoduje s vývojovým plánem klasického Firefoxu. Různé prodlevy při doručování aktualizací by ale ve výsledku mohly vést k vysoké fragmentaci. Zřejmě horší než v případě Androidu.

Zdroj: Future Releases

Ohodnoťte tento článek!