Velký skok. Creators Update je už na dvou třetinách PC s Windows 10

9
Pracovní plocha ve Windows 10 (Ilustrační foto)
Pracovní plocha ve Windows 10 (Ilustrační foto)

Dle reklamní sítě AdDuplex, která přináší nejspolehlivější statistiky o Windows, došlo v posledním měsíci k výraznému nárůstu rozšíření Creators Updatu. Ještě v červenci byla nejnovější etapa Windows 10 nainstalována na 50 % PC, v srpnu už to dělá 65,6 %. Jistě je to dáno hlavně tím, že Microsoft už upustil řízenou distribuci a Creators Update adresuje na všechny kompatibilní počítače.

Výroční aktualizaci Desítek najdeme na 30,1 % počítačů, ještě starší listopadový update používá 2,8 % desktopů a naopak nejčerstvější sestavení Insider z fáze Redstone 3 (aka Fall Creators Update) má nainstalováno 0,7 % uživatelů.

Podíl jednotlivých edic Windows 10 v srpnu 2017
Podíl jednotlivých edic Windows 10 v srpnu 2017

Vzhledem k politice Microsoftu je překvapující, že jeho vlastní počítače co do rozšíření nejčerstvější verze systému, který vyšel letos v dubnu, nijak nevynikají. Creators Update se nachází na 71 % Surfaců, Dell i MSI jej stihli rozšířit na relativně větší počet zařízení.

Rozšíření Creators Updatu mezi výrobci (srpen 2017)
Rozšíření Creators Updatu mezi výrobci (srpen 2017)

k

Ohodnoťte tento článek!

9 KOMENTÁŘE

 1. Docela by mě zajímaly důvody, proč to není už „všude“. Nezdí se mi, že by tolik lidí záměrně blokovalo aktualizace. Chápu, že je asi budou blokovat firmy, ale koncoví uživatelé? To si nemyslím. Blokovat je bude pár geeků, ale normální člověk ani netuší, že se mu tam něco nainstaluje nového. Škoda, že nejsou lepší údaje o tom:
  – jaký je poměr u jednotlivých edit (Home, Pro, Enterprise)
  – kolik je % nekompatibilních počítačů – tzn. na kolik se to automatizovaně nikdy nedostane
  – kolik z toho je způsobeno záměrným blokováním
  – jaké jsou jiné důvody (nezdařené instalace atd.)

 2. U mě ani ne, když po upgrade je pomalu čtvrtina systému v angličtině a blbnou tam některé položky, tak jsem se vrátil zpět na Anniversary a furt se mi ten upgrade vnucuje a nemohu kvůli němu ani instalovat opravy na stávající, >:( pokud provedu restart i instalaci aktualizací, tak se mě to začne upgradovat to je Shit sakra proč to děla? A ano mám zaškrtnuto odložit aktualizace funkcí pokud by se na to někdo ptal.

  • Pouzivam jak Win7, tak i Win10 a zatim jsem nenasel jediny duvod jako uzivatel, v cem by mi Win10 vyhovoval lepe. Schizoidni Metro je tam porad, jen jen o neco mene schizoidni nez bylo ve Win8. Nastaveni jsou porad rozbita minimalne ve 2-3 ruznych mistech. Hlavni nabidka je takovy kockopes mezi Win7 a Win10, pricemz Classic shell je cca o 4 lelvely vyse, nez co nabizi Win10. Design je v principu priserne plochy. Nejktera okna nelze mezi sebou rychle rozpoznavat, atd… Pulrocni updaty, ktere preinstaluji kompletne cely system mohl vymyslet opravdu jen magor, atd…
   Proste porad je to sracka, kterou ani po 2 letech nedokazali dat dohromady

 3. V titulku je to OK, ale formulace: „Ještě v červenci byla nejnovější etapa Windows 10 nainstalována na 50 % PC, v srpnu už to dělá 65,6 %.“ není štastná. Správněji byť jazykově neobratně by tam asi mělo asi být „na 50% PC s Windows 10, ….“ ?

  Podle netmarketshare to vypadá, že o větším než 50% podílu na trhu PC si Windows 10 budou moci ještě hodně dlouho jen nechat zdát.
  https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=11&qpcustomb=0