Velký test 140mm ventilátorů: jaký je nejlepší?

0

Aktuálně nejrozšířenějšími ventilátory jsou bezesporu 120mm varianty. V počítačových skříních se ve většině případů setkáváte právě s tímto formátem, v minulosti používaným 80mm a 92mm již chvála Bohu odzvonilo. 140mm verze jsou stále tak trochu na okraji zájmu, i když dnes již není problém najít moderní skříň, která si poradí i s tímto širším rozměrem.

Redaktoři serveru XbitLabs.com provedli rychlou sondu do aktuální nabídky právě takovýchto větráčků a vybrali rovných 13 modelů od devíti různých výrobců. Ty pak podrobili podrobnému testu: sledovanými vlastnostmi byly hluk, výkonnost a ergonomie. Výsledky přehledně znázorňuje graf níže, jenž znázorňuje výkon jednotlivých modelů ve zvukové hladině zhruba 33 dBA.

Závěr testu se pak nese ve víceméně pozitivním duchu, kde není žádný výrazně poražený ani výrazný vítěz. Rozhodně však překvapivě zklamala zejména Noctua se svým zástupcem NF-P14 FLX, za ní se umístil také známý Xigmatek Crystal 140. Na druhé straně spektra nalezneme oceněnou trojici Scythe Slip Stream 140, Thermalright TY-140 a Thermalright X-Silent 140, jež vyčnívali nad ostatními konkurenty.

Celou podrobnou recenzi vizte na webu XbitLabs.com, v nejbližší době bychom se měli také dočkat testu 120mm variant (kde bude testovaných kousků jistě mnohem více).

Zdroj: XbitLabs.com

Ohodnoťte tento článek!