Velký třesk v podání MSI se blíží

0

Základní deska MSI Big Bang s čipovou sadou Intel P55 by měla velmi revoluční hned ve dvou ohledech. Tím prvním je implementace čipu Hydra 200 od společnosti Lucid technologies. Hydra je řídící procesor, který má inteligentně rozdělovat práci jednotlivým GPU pro dosažení maximální možné efektivity škálování. Důležité jsou zde i ovladače. O důmyslnosti tohoto řešení svědčí i skutečnost, že Hydra by měla fungovat s jakýmikoliv grafickými čipy bez potřeby úprav.

Druhou oblastí je speciální zvukový čip, který podporuje THX TruStudio, což je standard vyvinutý společnými silami firmami THX a Creative. Pod označením THX TruStudio se pak skrývá celkem pět základních vlastností – THX TruStudio PC Surround, THX TruStudio PC Crystalizer, THX TruStudio PC Speaker, THX TruStudio PC Dialog Plus a
THX TruStudio PC Smart Volume, které by měly mít blahodárný vliv na reprodukci hudby, filmů a zvuků obecně. Samozřejmostí je podpora EAX ADVANCED HD 5.0.

Na níže uvedeném obrázku pak vidíte vesele spolupracovat grafické karty nVvidia GeForce GTX 260 a AMD Radeon HD 4890 zapojené v multi-GPU konfiguraci. Jak to bude ale fungovat v praxi a jaké budou výkonnostní přínosy takového spojení nám ale ukáží až první recenze.

Pokud byste chtěli desku s Hydrou koupit již nyní, budete si muset počkat ještě do konce října. Oficiální uvedení je totiž naplánováno na 29.10.2009. Cena bohužel známá není.

Zdroj: TC Magazin

Ohodnoťte tento článek!