Veřejnost si brzy vyzkouší novou podobu nabídky Start a seznamu všech aplikací

0

Podle zdrojů webu WinBeta se v interních sestaveních Redstonu objevila upravená podoba nabídky a obrazovky Start. To znamená, že ji zanedlouho budou mít k dispozici členové a členky programu Windows Insider. Gabe Aul včera na Twitteru oznámil, že s kandidátem na vydání pro tento týden vývojový tým narazil na problém, tudíž se ho nedočkáme. Nového testovacího sestavení bychom se tak měli dočkat v příštím týdnu. Změny?

Ve stabilní edici Desítek se seznam všech aplikací zobrazuje po klepnutí na tlačítko v postranním panelu, v novém Startu se nicméně seznam roztahuje na celou obrazovku a zakrývá dlaždice. Aspoň v tabletovém režimu. Takhle to zhruba vypadalo ve Windows 8.

Upravena byla i podoba postranního panelu v nabídce Start – v tomto případě máme na mysli „malý“ Start, nikoli celoobrazovkovou verzi nabídky, které můžeme pro odlišení říkat raději např. obrazovka Start. Všimnout si můžete upraveného umístění a zobrazení ovládacích prvků jako tlačítka pro správu napájení nebo nastavení zařízení, vedle nichž nejsou popisky.

Místo toho na jejich místo zasahuje seznam nejpoužívanějších aplikací, jenž se tímto zásahem celé posunul lehce doprava. Zdá se, že se avatar pro ovládání uživatelského účtu přesunul nad tlačítka pro nastavení a správu napájení, což je dobře. Když chcete počítač vypnout či restartovat, musíte klepnout na symbol napájení, zatímco uzamčení či odhlášení se schovává právě v nabídce s avatarem uživatele či uživatelky. Aspoň tak budou tyto možnosti blízko sebe.

Zdroj a obrázky: WinBeta

Veřejnost si brzy vyzkouší novou podobu nabídky Start a seznamu všech aplikací

Ohodnoťte tento článek!