Verizon poskytne neomezené VoIP přes Skype

0

V době rozšířeného mobilního internetu (ideálně bez datového omezení) si jistě mnoho vyznavačů programu Skype pohrává s myšlenkou využívání služeb této sítě i ve svém smartphonu. Americký operátor Verizon se dnes dohodl s vedením firmy Skype na nezpoplatněném využívání VoIP telefonie ve své síti, čímž se otevírá cesta pro všechny klienty lačnící po volání přes internet bez speciálních poplatků (doposud se za využívání VoIP platily extra poplatky).

Kde jinde by měly obě strany dojít k dohodě než na současném Mobile World Congress v Barceloně. Dohoda by měla nabýt platnosti počátkem března/marce, k využívání této služby musíte mít pochopitelně zařízení s podporou sítí třetí generace a také program Skype. Zatím není známo, jak se na tuto službu budou tvářit ostatní operátoři v USA (zejména AT&T), kteří doposud VoIP dodatečně zpoplatňovali.

Doufejme, že trend opravdového bezplatného telefonování přes internet dorazí v dohledné době i do České republiky. Prozatím jsme na tom ale docela bídně; 3G u nás teprve začíná, v Praze by již však mělo být relativně slušně dostupné. V Brně momentálně probíhají práce a zbytek země je v plánu.

Zdroj: The Inquirer

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář