Logitech vyrobil svou první vertikální myš. Je 10× dražší než konkurence

11
Logitech MX Vertical
Logitech MX Vertical

Švýcarská společnost dnes představila dle vlastních slov svou nejpokročilejší ergonomickou myš. Jmenuje je Logitech MX Vertical a už název prozrazuje hlavní tahák – orientaci na výšku. Dlaň při uchopení není rovnoběžná se stolem, ale otočená o 57° podobně, jako byste někomu chtěli potřást rukou. Svaly a šlachy zápěstí i předloktí budou v přirozenější poloze, takže se při práci tak rychle neunavíte a minimalizujete syndrom karpálního tunelu.

Myši nelze upřít elegantní design, určená je ale logicky jen pro praváky. Levoruká verze se zatím nechystá. MX Vertical obsahuje optický snímač s rozlišením 4000 dpi, citlivost lze měnit tlačítkem na vrchní straně. Myš jinak obsahuje dvě hlavní tlačítka, klikatelné kolečko a palcová tlačítka vpřed/vzad.

MX Vertical lze spárovat až se třemi zařízeními současně. Připojuje se rádiově přes dongle Logitech Unifying, Bluetooth, ale můžete ji mít i na kabelu, konečně s koncovkou USB-C. Pomocí kabelu se také nabíjí. S „plnou nádrží“ vydrží čtyři měsíce. Po minutě nabíjení vydrží až tři hodiny práce.

Doporučená cena myši je 3000 Kč s DPH, Logitech už ji prodává na svém webu. Konkurenční vertikální myši stojí od 300 Kč. V Česku narazíte především na modely od Traceru, C-Techu nebo Trustu. Známější výrobci typu Microsoft, Razer, Mad Catz, A4Tech nebo Genius je v nabídce nemají.

TIP: Nechcete myš ani touchpad? Logitech po sedmi letech uvedl nový trackball

Logitech vyrobil svou první vertikální myš. Je 10× dražší než konkurence
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.11%) 9 hlasů

11 KOMENTÁŘE

 1. To nevypadá vůbec špatně.
  Po těch šmejdech, co k nám nakoupili do firmy od Traceru, Ctechu a podobného odpadu, tohle vypadá, na první pohled, fakt solidně.
  Opticky pěkný tvar, dobré rozložení.

   • Tak to jo, kdyz se to da zapojit do PC normalne. Teda ja to stejne kupovat nebudu, protoze nemam s klasickou mysi zadny zdravotni problem, tak neco takoveho na ty karpalni tunely nepotrebuju.
    Me spis proste vytaceji ty konektory, nesnasim totiz redukce. Mi to prijde jak u blbejch, chci treba propojit monitor s pocitacem a ono to nema na obou stanach stejnej konektor, tudiz je treba redukce a podobne veci me desne prudi.

    • 😀 miluju tyhle postižený lidi. Fuj bezdrát to nechci. Ale ono to jde s drátem. Fuj ergonomie to nechci. Díky za komentář, jsme rádi, že si nám sdělil, že myš nechceš. V Logitechu si tě škrtli jako potenciálního zákazníka.

     • Sám už nějakou dobu používám L903 a musím říct, že vyjma příšerné ceny to je fakt první bezdrát, který mi plně vyhovuje.
      Snad i tato vertikálka bude podobných kvalit.
      Budu se ji sám snažit tlačit u svého vedení, až se bude nakupovat nové železo.

  • ze stránek výrobce:
   „OBSAH BALENÍ: Nabíjecí kabel USB-C (USB-A do USB-C)“

   Navíc řešit ergonomii, ale mít problém s bezdrátem? Asi jako vrtulník do zásuvky. Navíc přímo z myši bude trčet konektor, to bude nádhera se s tím tahat po stole. Pak zase bude v recenzích jak je to úplně na prd, protože u myši za 59kč z tesca ten kabel tolik nepřekáží jako u myši za 3k.

   • Tak je to absolutní lowend, měl jsem ji rozebranou, uvnitř je to vyloženě tragédie (konektor pro napájecí kabel je jen fixoaný plastem z tavné pistole atd.) ale senzor na kancelařinu naprosto stačí, a ergonomicky je to naprosto stejné (jelikož jsou to naprosto stejné) jako hypované WOW Peny za trojnásobek a jsou naprosto v pohodě, i když to už záleží na každé jednotlivé ruce, jak mu sedne.
    Já začal mít dost velké bolesti na ruce, když jsem v práci začal používat C-TECH, tak do několika dní ustoupily.