Vesmírné nákupy možná nekončí. Google má zájem pohltit část Virgin Galactic

0

Magazín Sky.com přinesl díky svým zdrojům zprávu, že chce Google investovat do dalšího vesmírného byznysu. Firma tento týden oznámila, že koupí výrobce levných snímkovacích a komunikačních satelitů Skybox. Google má však údajně zájem také o kosmické lodě Virgin Galactic britského miliardáře Richarda Bransona.

Obě firmy spolu jednají a možné jsou prý dva scénáře. Google zaplatí Virginu 2 miliardy dolarů a založí společný podnik, případně Google koupí menší podíl ve Virginu za 30 milionů dolarů, což by dělalo asi 1,5 % akcií.

 

Virgin Galactic je první společností, která chce provozovat komerční lety do kosmu. Využívá k tomu letouny WhiteKnightTwo, které na suborbitální dráhu vynesou lodě SpaceShipTwo. Firma už prodala 100 prvních letenek, každou v hodnotě 200 000 dolarů. Mezi zájemci je Richard Branson, fyzik Stephen Hawking a také pár Čechů a Slováků. Pilotní start s lidskou posádkou se ale stále odkládá.

Letouny Virginu by mohl na oběžnou dráhu umisťovat také minisatelity Skyboxu. Google by odkoupením části Virginu finančně i lidsky pomohl v dalším vývoji a ještě by získal vlastní způsob, jak dopravovat družice. Dává to smysl, ale stále je to neoficiální zpráva.

Zdroj: Sky

Vesmírné nákupy možná nekončí. Google má zájem pohltit část Virgin Galactic
Ohodnoťte tento článek!