VEVO: Nový portál s hudebními videoklipy

0

Universal Music GroupEN, zkráceně UMG, patří mezi jedny z největších hudebních vydavatelství. Není divu, že se mnoho hudebních klipů licencovaných touto organizací nachází i na populárním serveru Youtube.com. Díky smlouvě, která byla nyní navíc prodloužena, se Google (vlastník Youtube) a UMG dělí o zisky z reklam, tudíž jsou příslušné nahrávky zcela legální a netřeba se obávat jejich vymazávání.

Díky vysoké sledovanosti kanálu UMG na Youtube, čítající přes 3,5 miliardy zhlédnutí, se obě společnosti dohodly na spolupráci na novém portálu zaměřeném na hudební videoklipy: VEVO. Youtube se postará o technické zázemí a UMG samozřejmě o obsah. Mezi ten kromě stávajících hudebních klipů přibudou exkluzivní profesionálně vytvořené videoklipy.

Návštěvníci VEVO se tak mohou těšit na prémiový obsah UMG, nahrávky pořízené samotnými umělci a delší pořady zaměřené na hudební scénu. Oficiální spuštění nového portálu se plánuje ještě na tento rok. Očekává se, že specializace webu pomůže přitáhnout více inzerentů. Navíc se v budoucnu mohou přidat i další nahrávací společnosti a rozšířit tak hudební sortiment VEVO.

Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!