VIA má velký kšeft

0

Výrobci netbooků se mohou utlouct po procesorech Atom od Intelu. Málokterý si troufne použít konkurenční řešení od VIA, neboť by tím upadli v nelibost Intelu a ten by pak nedostatkové Atomy prodal někomu jinému. Samsung se ale nebojí a VIA si může gratulovat k velké zakázce.

Podle serveru DigiTimes tchajwanská VIA dodá Samsungu 150 až 200 tisíc procesorů Nano U2250 (frekvence 1,3 GHz) pro notebook Samsung NC20. Protože procesor bez čipsetu by byl jihokorejskému výrobci k ničemu, lze předpokládat, že společně s CPU bude dodán i podobný počet čipsetů VIA VX800.


Samsung NC20

Je to málo, nebo hodně? Server TechSpot píše, že 200 tisíc kusů by v celém minulém roce stačilo na přibližně desetiprocentní podíl na trhu. Čísla z DigiTimes se ale týkají pouze prvního kvartálu letošního roku – očividně tedy Samsung svému NC20 velmi věří, nebo spoléhá na prudký růst trhu malých notebooků i v době hospodářské krize. Nebo obojí.

Jedno je téměř jisté: Samsung NC20 nebude ve své kategorii mít rovného soupeře. Pomineme-li netradiční volbu platformy, Dell zrušil svůj chystaný Inspiron Mini a tak NC20 zůstane jediným levným notebookem s 12,1″ displejem. Vyhne se soupeření s menšími a levnějšími netbooky, jejichž nejznámějším zástupcem je Asus Eee PC, i drahými ultramobilními stroji. NC20 by se v obchodech měl objevit v horizontu týdnů a podle informací, které se o něm objevily na internetu, by neměl stát více než v přepočtu 13 tisíc korun.

Zdroj: DigiTimes, TechSpot

Ohodnoťte tento článek!