VIA uvedla 5W čipset VX800

0

VIA dnes oficiálně představila nový čipset VX800 určený pro procesory VIA C7. Součástí nového čipsetu je integrovaná grafická karta s podporou DirectX 9 s jádrem VIA Chrome9 HC3. Nezapomnělo se ani na integrovanou osmikanálovou zvukovou kartu se 192 kHz vzorkovací frekvencí (založená na VIA Vinyl HD Audio).

Toto vše se vešlo na čip o rozměrech 33 × 33 mm, přičemž spotřeba by neměla přesáhnout 5 W. K dostání bude i ULV verze, která bude mít spotřebu pouchých 3,5 W. Zaměření nového čipsetu je tedy jednoznačné – UMPC s dlouhou výdrží nebo subnotebooky, kde se nehledí ani tak na maximální výkon, jako na malé rozměry a dlouhou výdrž.

Zdroj: Tweaktown

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ještě mohli přidat do statistiky z kolika prodaných kusů jsou počítána procenta u jednotlivých položek. Pouhá pronta jsou o ničem, když není znám z kolika kusů to je vypočítané.

  2. Hm Samsunga sem mel taky, byl jsem s nim spokojenej ale taky odesel pul roku po konci zarucni lhuty – jednalo se o model SpinpointP taky pro IDE 250GB.. To znamena cca za 2 a pul roku, takze jsem se vratil zpatky v WDC – s tema mam pouze dobre zkusenosti, horsi je to ovsem s hlucnosti i kdyz novy rady uz se taky daj.

  3. statistika – podobné a tochto charakteru udaje su velmi vzacne a pre mna, ako spotrebitela silne orientujúce, velmi rád privítam obdobné statistiky /úplne, alebo neúplné/ i na jiné zboží