VIA: výstava novinek a zajímavý UMPC

0

Tento týden zatím VIA nic nového nepředstavila, ale na začátku měsíce prezentovala několik produktů na výstavě minipočítačů a ve videoukázce představila zajímavý UMPC. Každoročně se v americkém San Jose pořádá výstava Embedded Systems Developer Conference. Letošní ročník se konal od 30.3. do 2.4. v McEnery Convention Center a VIA, stejně jako v minulých ročnících, nechyběla.

VIPRO VP7710: Dotykový 19,4″ LCD panel s integrovaným počítače s bezhlučným chodem. Používat se bude s nákupních centrech, nádražích nebo jako informační terminál.

VIA Trinity v akci. Možná konkurence současného Ionu od Nvidie. Výkonnější procesor VIA Nano s čipovou sadou VX800 a grafikou od S3. Nově i v menším Pico-ITXe formátu.

Pico-ITXe formát představila VIA na konci roku 2008. Nedávno jsme o něm zaslechli v souvislosti s vydání externího modulu pro konektor SUMIT. Na základní desku s rozměry 100 × 72 mm lze tedy připojit externí modul s grafikou S3 Chrome 4300E, která systém rozšíří o technologie DirectX 10.1 a HD akceleraci videa. Více zde.

O „širokoúhlých“ deskách Em-ITX jsme vás už rovněž informovali.

SFF (Small Form Factor) krabičky – menší VIA Artigo připomíná referenční design Nvidia Ionu.

Dva roky vyvíjený formát Mobile-ITX ještě stále není v produkci. Rozměry 75 × 45 mm se zdají skoro neuvěřitelné.

Kromě výstavy embedded produktů se VIA ještě vytáhla s novým videem na YouTube kanálu, ve kterém předvádí UMPC Samsung Q1-EX Tablet PC s vnitřnostmi VIA. Zařízení stojí na hranici mezi velkým Tablet PC a PDA – rozměry 227 × 23 × 125 mm, hmotnost 690 gramů. Uvnitř pracuje x86 procesor VIA Nano U2500 s taktem 1,2 GHz. Pod sedmipalcovým dotykovým displejem s rozlišením 1024 × 600 se dále nachází 60GB disk (1,8″, 4200 rpm) a 2 GB paměti. Operační systém je výběhový Windows XP Tablet Edition. Samsung slibuje 4,5hodinovou výdrž a cena je stanovena na 750 dolarů. Podrobná recenze v angličtině na LaptopMag.

Zdroj: VIA Arena, díky Tralalákovi za info

Ohodnoťte tento článek!