Viber připravuje první zpoplatněnou funkci. Budou to velké odrůdy smajlíků

0

Komunikátory, umožnující chatování a volání bez poplatku, jenž vyžadují pouze datové připojení, se staly oblíbeným prostředkem, jak se s někým na dálku domluvit. Objemy textových zpráv, odeslaných např. přes populární WhatsApp, dosahují počtu 31 miliard zpráv denně. Nebo 325 milionů fotek. Konkurenční Viber vás zdarma nechá také telefonovat. Uživatelů vyšel vstříc i tehdy, když vydal klienta pro osobní počítače.

Tip: Viber vydal klienta pro desktop. Náhrada pro SMS podporuje rovněž videochat

Jak informuje server TechCrunch, stále populárnější Viber připravuje vůbec první zpoplatněnou funkci. Nemusíte se ale bát, nepůjde o nic důležitého. Hovory i textovky budou nadále zdarma, platit ale v případě zájmu budete za velké (animované) varianty smajlíků. Někdo jim říká ekomotiony, byť mně osobně se takový druh anglicismu ani trochu nelíbí. V originále se jim říká stickers.

 

V červenci je ve svém chatu představil i Facebook, ale všechny sady nezpoplatnil. Podobně to bude praktikovat Viber. Velké „nálepky“ bude vytvářet dle vlastních návrhů, k dispozici nicméně budou i licencované. Původně je firma představila již loni v prosinci. Teď jim ale vybuduje vlastní obchod a bude na nich vydělávat.

Aspoň na některých sadách. A pokud uživatelé projeví zájem. O časování Viber prozatím nehovoří. Klasické smajlíky vám nikdo nevezme, bát se nemusíte.

Viber zpoplatní „nálepky“ Viber zpoplatní „nálepky“

Zdroj: TechCrunch

Viber připravuje první zpoplatněnou funkci. Budou to velké odrůdy smajlíků

Ohodnoťte tento článek!