Viber už má klienta pro Windows 8. Může tak směle začít ohrožovat Skype

0

Microsoft má problém, protože se mu zrodila velká konkurence. Skype nemá svou pozici tak pevnou a jistou, jako tomu bylo dřív. Viber kupříkladu funguje jak na mobilech, tak na počítačích, čímž se odlišuje od striktně mobilní konkurence. Klienta pro desktop firma vydala zhruba v polovině roku. K tomu později svůj komunikátor naučila volat na pevné linky a mobilní čísla. Co tedy dodat k novince ve Windows Store? Prostě jde o dalšího klienta, tentokráte dotykového.

 

Viber pracuje nejen ve Windows 8, ale i ve Windows RT. Zatím ale neumí jinak než anglicky. Podle předchozích zkušeností si ale dovolím tvrdit, že dříve či později překlady přijdou a bude mezi nimi i čeština. Aplikace podporuje všechny možné typy oznámení, včetně aktivní dlaždice. Na Úvodní obrazovku snadno připnete konkrétní kontakty v případě potřeby můžete pracovat v režimu postranního panelu. Kromě textu Viber přenáší hlas a obraz. Skupinové konverzace pojmou až 40 účastníků.

Pamatujete na problémové ověřovací kódy? Mně žádný kód na mobil opět nepřišel. V takové situaci by se hodila alternativa, např. aby Viber zavolal a čtyři čísla vám sdělil automat. Do té doby si totiž pomocí aplikaci s nikým nepromluvíte. Bohužel klient nic jiného než odeslání ověřovací SMS nepodporuje. Proto vám zatím nenabízíme žádné obrázky.

Zdroj: Windows Experience Blog

Ohodnoťte tento článek!