Více funkcí pro hardwarová tlačítka a heslem chráněný dětský koutek ve WP Blue

0

Novinek o nadcházejících Windows Phone Blue a také o aktualizaci GDR pro Windows Phone 8, k jejíž datu vydání jsme mnohem blíže, se v posledních týdnech vyrojilo až nezdravě moc. Máme pro vás ale další. Podle obrázku, jenž vyplul na povrch na vietnamském fóru, bude možné zapnout ochranu heslem pro dětský koutek. V současnosti stačí zamknout a odemknout displej a dítě se dostane zpět do normální nabídky telefonu, kam by ovšem nemělo mát přístup.

Tip: Revoluční hlasový asistent Cortana a další detaily o Windows Phone Blue

Alternativou proto aktuálně zůstává obecné zabezpečení heslem, které ovšem obtěžuje v době, kdy s telefonem pracujete vy sami. Pokud tedy snímek není falešný, budeme heslem chránit svá data před přístupem dětí, aniž bychom pak byli nuceni zadávat heslo při každém odemknutí telefonu. Další obrázek naznačuje rozmístění ikon v horním stavovém řádku.

 

Ve Windows Phone Blue např. bude symbol Wi-Fi umístěný více na levé straně. To není poprvé, co nám nějaký obrázek prozradil rozmístění ikon. Podle Wi-Fi po levé straně lze docela dobře identifikovat obrázky pocházející z aktualizace Blue. Kromě výše uvedených novinek se objevila spekulace o rozšíření funkcionality hardwarových tlačítek. Každý smartphone s dlaždicemi má tři.

V minulosti se např. šipka zpět naučila při podržení zobrazit nabídku s naposledy spuštěnými aplikacemi. Že podržení symbolu Windows vyvolá Cortanu, nelze považovat za překvapení. Ale pozor, když na toto tlačítko dvakrát klepnete, objeví se blíže nespecifikovaná obrazovka. Že by notifikační centrum? Poklepání na tlačítko zpět pak aplikaci rovnou ukončí. (Jedno klepnutí vás vrátí o krok zpátky.)

Kdyby vám to bylo pořád málo, můžete se podívat na video, které odhaluje pro změnu Windows Phone 3 GDR3 na zařízení od Nokie. To bude vybaveno novým doplňkovým softwarem Bitterweet Shimmer. (Podobně aktualizaci GDR2 doprovodil software Amber.) Odhaluje část dosud popsaných funkcí, včetně ukončování aplikací křížkem nebo nastavení vlastních tónů pro SMS.

Zdroj: WinPhoneViet via WMPoweruser

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář