Vícedotyková myš od Microsoftu

0

Obrazovky, které jsou vybaveny vícedotykovou (multi-touch) technologií, jsou známé a prodávané již delší dobu. Vícedotyková technologie je implementovaná také do Windows 7, lze se s ní setkat i u touchpadů notebooků.

Společnost Microsoft nyní vícedotykovou technologii integrovala i do jedné z nejpopulárnějších periferií – do počítačové myši. Nový produkt, nazvaný Touch Mouse, je schopen zaznamenat až tři dotyky současně.

Jak již bylo zmíněno, díky absenci jakýchkoli tlačítek uživatel ovládá operační systém prostřednictvím gest až třemi prsty současně. Ty umožňují ovládat jednotlivá okna aplikací nebo pracovní plochu. O kvalitu snímání se na většině povrchových materiálů včetně dřeva, mramoru nebo matrace stará technologie BlueTrack s modrou diodou. Uživatelé, kteří používají notebooky na cestách, ocení  tzv. Nano USB přijímač, který díky svým malým rozměrům při zapojení nepřekáží.

Touch Mouse rozeznává tři druhy akcí podle počtu aktivních prstů:  Jedním prstem mohou uživatelé vykonávat všechny funkce, na které jsou zvyklí u své současné myši – vedle klasického kliknutí také rolování v dokumentech, pohyb do stran nebo načtení předchozí stránky v internetovém prohlížeči. Pohyb dvou prstů se pak stará o maximalizaci nebo minimalizaci oken, jejich přemísťování a aktivování. Tři prsty jsou určeny k orientaci na pracovní ploše spuštěním funkce Instant Viewer nebo zobrazením plochy (minimalizací všech oken.)Touch Mouse

Nová Microsoft Touch Mouse by měla být v České republice dostupná v červnu letošního roku. Při detailnějším testování budeme zvědaví na to, jestli je do tohoto produktu vícedotyková technologie implementovaná zdařile, a zda bude znamenat výrazné vylepšení ovládání notebooku – směrem k přirozenějšímu způsobu interakce.

Vícedotyková myš od Microsoftu

Ohodnoťte tento článek!