Videa na YouTubu budou vypadat lépe. Google zavádí podporu HDR

0

Po zvyšování počtu pixelů bude Google zlepšovat také jejich kvalitu. Zrovna ohlásil, že YouTube podporuje HDR (high dynamic range). Vysoký dynamický rozsah s sebou přináší vyšší kontrast, lépe prokreslené stíny a také přesnější paletu barev (10 místo 8 bitů na kanál).

YouTube podporuje HDR
YouTube podporuje HDR

Na trhu se již zabydlují televizory a monitory s podporou HDR, širší barevný gamut podporují i první počítače a chytrá zařízení, takže je na čase jim přizpůsobit také obsah. S podporou HDR už letos přišel Netflix coby největší zdroje placeného videa. Teď se přidává i největší archiv toho bezplatného.

HDR zatím bude fungovat jen na novém Chromecastu Ultra, brzy se pak přidá i letošní řada SUHD a UHD televizorů od Samsungu. Pak přijdou i další produkty. Kdo zobrazovadlo s HDR nemá, tomu se zobrazí videa ve standardním dynamickém rozsahu jako doposud.

 

Google již spolupracuje s některými tvůrci, kteří by odteď měli nahrávat videa v HDR. První čtyři testovací videa najdete v tomto playlistu. V nápovědě pak Google radí ostatním, jak správně videa masterovat a uploadovat.

Zdroj: YouTube

Ohodnoťte tento článek!